logo hazırlama

ücretsiz logo tasarım

Logo nedir? Sözcük mazmunı olarak kök kontralığı dilimizde amblem olan, bir işin, faaliyetin, organizasyonun yapısını, mazmunını, karakterini sembolize fail şekillerdir. Bir logo tasavvurı anlamsal olarak işletmenin veya organizasyonun kazık olarak yaptığı işi sembolize edebileceği kabil, markanın kendi mazmunı ile de sembolleştirilebilir, hatta temelı çdüzenışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı kucakerik ve anlamlara sahip mümkün.

Sorusu sorulduğunda söz mazmunının haricinde, biraşkın logo ve amblem çeşidi vardır. Logo tasavvur esnasında tasavvurı yapacak olan nüfus veya kuruma neyin ve nasıl aktarıldığı epey önemlidir. Başka taraftan logo tasavvur çdüzenışmasını yapacak nüfus veya kurumun sizi nasıl anladığı ve logo çdüzenışmanızı nasıl değerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çdüzenışma sizin, işletmenizin ve bundan ahir çdüzenışmalarınızın temelini atacak olan “logo tasavvur çdüzenışması” olacaktır.

Logo sadece şekil ve sembol değil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin değiştirilmiş ve düzenlenmiş hali veya bellik kucakin yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çdüzenışmalara logo değil, logotype denilir. Logotype yekten çok iş düzlükı ile faaliyette kâin şirketler kucakin henüz çok tercih edilebilir. Sessiz bir sektörde çalışkanlık gösteren işletmelerin çoğunlukla logoları sektörü temaşa paha. Ama yekten ziyade sektör ile uğraşılıyorsa bütün sektörleri logoda tayin etmek imkansızdır.

Logo ne işe yarar?
İşletmeler kucakin logo veya logotype olmazsa olmazlardandır. Her nasıl markası sıfır bir pres olmazsa logo veya logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz ahit aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile müşterek gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, peki aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. Esbak halini düşünmeye çdüzenışın. Markaların logoları olmadan gerçekten bellik olmaları üzere imkansızdır.

Bu sebeple işletmenize kurumsal bir çekim hazırlayarak yolunuza güvenilir adımlarla devam edebilmek yerine “logo tasavvur” çdüzenışması ile sarrafiyelayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon kabil bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazısını (logotype) tabir paha. Ticari markaların, kurumların ve hatta bazen kişilerin bir zahirte teşhisnmasını sağlayıcı işaretlerdir. Tipik bir logo firmaların ayırt edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayıcı nitelik, font, şekil ve görsellerdir.

Yalnız, kolay anlaşılır, biçimırlanması kolay, muhtemel evetğunca az sayıda renkten oluşmalıdır. Her çdenktaş baskı ve parça tekniği ile problemsiz kullanılabilir olmalı, çok değersiz ölçülerde teferruatlar kaybolmamalı, çok eke ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçüde ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Sair şirket ya da ürünlere ilişkin logolar ile karışıklığa sebep vermemeli, hatta çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan ya da esinlenen logolar o ürün ya da firmaya eke dokunca verir.

Logo layihamcıyı değil ürün ya da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun layihamcısı Paul Rand’e göre logoyu üreten layihamcıdır ancak oluşturan firmanın kendisidir. İlgili kasılmaun ya da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen ya da tasarlanan font şirketin yürekğine mutabık olmalıdır. Hatta kurumun kendisini nasıl teşhismladığı ve kurumu yansıfecir kavramların neler bulunduğunu bilmek logonun tasavvur aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin cihetıaralık lüzum rengi lüzum şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü ahit dahi rahatılda lafıcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ilişkin ürün ya da şirket kucakin logo tasarlanacağı ahit o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri karşı olgun sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı ahit simgenin taşıyacağı mazmun bakımında bu olgun çok önemlidir.

ücretsiz logo tasarım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://dergigazete.name.tr/ https://elestireldusunme.name.tr/ https://gelenekselmedya.name.tr/ https://wordpresswoocommerce.name.tr/ https://gumushanewebtasarimseo.name.tr/ IQOS
Puro Satın Al puff bar satın al
instagram takipçi satın al