Official

“Official” kelimesi İngilizce menşeli bir kelime olup, kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır. “Officium” kelimesi “fariza” yahut “iş” manaına gelir. Kelimenin kökeni Roma İmparatorluğu’na denli uzanır ve “officium” terimi, Roma İmparatorluğu’nda idare ve hükümet meselelerinde kullanılırdı.

ılımlı Çağ süresince, “official” kelimesi, hükümet yahut kilise tarafından atanmış bir görevliyi tanımlamak midein kullanılmaya çıbanlandı. Bu görevliler, örneğin mevki daireleri yahut kiliselerde çeşitli meselelerle mesul olan kişilerdi.

Giderek, “official” kelimesi daha geniş anlamlar kazandı ve resmi yahut salahiyetli bir konumda bulunan herhangi bir kişelleme tanımlamak midein kullanılmaya çıbanlandı. Hasetmüzde, “official” kelimesi alelumum hükümet, spor yahut iş dünyası gibi resmi bir konumda bulunan kişileri yahut kurumları tanımlamak midein kullanılır.

Özetle, “official” kelimesinin kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır ve Roma İmparatorluğu’nda kullanılan bir terimdir. Giderek, kelime resmi yahut salahiyetli bir konumda bulunan herhangi bir kişelleme tanımlamak midein kullanılmaya çıbanlamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://dergigazete.name.tr/ https://elestireldusunme.name.tr/ https://gelenekselmedya.name.tr/ https://wordpresswoocommerce.name.tr/ https://gumushanewebtasarimseo.name.tr/ IQOS
Puro Satın Al puff bar satın al
instagram takipçi satın al