turanturan.com.tr: Siğil Tedavisi

Siğil oluşumunun kök sebebi HPV adı verilen human papilloma virgiysiür. Diğer bir ifade ile HPV olarak adlandırılan adam papilloma virüslerinin münasebet başüstüneğu bir enfeksiyondur. Bahsi geçen HPV virüsünün façaü aşkın türü mevcuttur. Hpv yani Human papilloma virüsü derinin en üst kısmında kâin hücreleri etkilemekte ve böylelikle hücrelerin çoğalmasına, keratinlerin üremesine ne evet. Siğiller umumiyetle insanların ten rengine bakarak oluşmaktadır. Sade dü tür siğil HPV kaynaklı değildir. Bunlar göbekli siğil ve seboreik siğillerdir. Bu siğil türlerinin ikisi de başlıca siğil değillerdir. Siğil Nasıl Geçer? Normalde siğillerin birçoğu adam vücudu karınin zararlı olmamakta ve herhangi bir tedavi uygulanmaksızın kendiliğinden geçebilmektedir. Bununla birlikte rahatsız edici olan ya da genital bölgede çıhun siğillerin ise tedavi edilmesi gereklidir. Siğillerde nezif ya da iltihaplanma mevcutsa, atopik dermatit kabil sair cilt hastalıkları ile birlikte görülüyorsa, göbekli siğil olarak tanınan molluskum kontagiosum türünde bir siğilse, bazı cilt incitmebeni türleri ile karışabileceğinden yaşa bandajlı seboreik siğil var ise behemehâl mahir bir cilt doktoruna başvurma edilmelidir.

Genital siğillerin belirtilerinin çok şu denli bulunduğunu söylemeyiz. Çoğunlukla bu siğiller çıkmaya başlangıçladığında hastalar doktora başlangıçvuruyor ve tanı konuyor. Siğillerin canipı sıra kaşıntı, yanma ve nezif kabil sorunlar da yaşanabiliyor. Genital Siğil Ne Oluşur? Genital bölgede siğil oluşmasının sebebi HPV virüsüdür. Bu virüsün çok nüshada farklı alt türü bulunuyor ve bu türlerden kimiları hem kadınlarda hem de erkeklerde genital siğillere ne oluyor. Fakat bazı kişilerde siğiller ya da herhangi farklı bir işaret de ortaya çıkmayabiliyor. Bir sair deyişle enfekte olan kişilerde belirtiler gözlemlenmeyebilir. Genital Siğil İçin Riziko Faktörleri Nelerdir? Erken yaşlarda tensel ilişkiye gelmek Çok nüshada partnerle korunmasız ilişkiye kaçmak Cinsî yolla bulaşan farklı hastalıkların kişide olması Bağışıklık sisteminin argın olması HPV Enfeksiyonu, Genital Siğil Dışında Ne Hastalıklara Yol Hevesliar? HPV enfeksiyonunun sıklıkla defa heveslitığı sorunların başında genital bölgede siğiller çıkması geliyor. Bununla birlikte rahim ağzı kanseri vakalarının büyük bölümünden bu virüs sorumludur. Genital Siğil Hamilelikte Sıkıntı Yaratır Mı? Gebeliğe bandajlı ekstra bir sıkıntı meydana gelmez. Sadece genital siğillerin bazı bölgelerde olması durumunda doğumda aşırı gerilmeye bandajlı kanamalar kabil. Özellikle vajinal duvarda kâin ve ebatları büyük olan siğillerde bu mesele yaşandaçyor. Genital Siğil Oluşumunu Önlemek Olanaklı Müdür? Genital siğillerin oluşmasını önlemenin ilk yolu kondom tasarrufıdır. Çünkü HPV virüsü tensel yolla bulaşıyor ve bulaşmasını önlemek karınin de tensel ilişkide kondom kullanılması örutubet taşıyor. Aynı zamanda bu virüse yönelik olarak vüruttirilen aşılar da mevcuttur. Hanımefendilerin oldukça canlı tensel yaşfakat başlangıçlamadan önce aşı yapmış oldurmalarında fayda var. 9 yaş üstü olan kız ve kişi çocuklara aşı binalması muhtemel olabiliyor. Fakat bu dönemde aşı binalmadıysa ilerleyen dönemlerde de binalabilir. 45 yaşına denli olan kadınlar HPV virüsüne yönelik aşılardan faydalanabilir.

siğil tedavisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://dergigazete.name.tr/ https://elestireldusunme.name.tr/ https://gelenekselmedya.name.tr/ https://wordpresswoocommerce.name.tr/ https://gumushanewebtasarimseo.name.tr/ IQOS
Puro Satın Al puff bar satın al
instagram takipçi satın al